Akreditovaný kurz kouč 104
Využite naše VaV zľavy po celý rok!
eLearning

BTS

Elektrotechnické kurzy
Enviromentálne kurzy
Gastronomické kurzy
Jazykové kurzy
Komunikačné kurzy
Kontinuálne vzdelávanie
Krajčírske kurzy
Kurz na vysokozdvižné vozíky
Kurz opatrovania detí
Kurz Operátor CNC strojov
Kurz prvej pomoci
Kurzy BOZP a PO
Kurzy doučovania
Kurzy fotografovania
Kurzy Krásy
Kurzy SBS
Kurzy v doprave
Lektorské zručnosti
Masérske kurzy
Opatrovateľský kurz
Počítačové kurzy
Školenia Krásy
Školenia vodičov ADR
Školenie obsluhy zdvíhacích zariadení - hydraulická ruka
Sociálne služby
Strojnícky kurz
Tvorba webových stránok
Účtovnícke kurzy
Účtovnícke školenia
Vedenie a koučing
Vodičské kurzy
Výchova a vzdelávanie viazačov bremien

Žiadosť o cenovú ponuku
Nenašli ste kurz, ktorý hľadáte?
Reklamácie / podnety
Kontakt

Kariéra vo VaV

Vizážistický kurz

upsvar
Akreditácia: Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR
Číslo akreditácie: 3246/2024/82/4
Rozsah kurzu: 160 hodín
Cena kurzu:
od
429
€ do 599 €
Miesto realizácie kurzu a kontakt: Celá SR - 0948 996 639
Prešov, Košice, Sabinov - 0911 996 639

Chcete sa stať odborníkom v oblasti vizážistiky?

Zdokonaľte sa v tom, čo vás baví a napĺňa. Získajte všetky zručnosti v priebehu akreditovaného kurzu vo VaV a osvedčenie, ktoré je potrebné pre prácu alebo podnikanie v tejto oblasti.

Splňte si svoj sen vo VaV Akademy – vyberte si KVALITU a osvedčené vzdelávanie aj s praxou.

Tešíme sa na vás!

Informácie o kurze

 • Vizážistický kurz je určený všetkým, ktorí chcú využiť svoju kreativitu pre skrášlenie iných, ako aj samých seba. Vizážistický kurz využijú tí, ktorí sa vizážistike chcú venovať na profesionálnej úrovni alebo vo voľnom čase.
 • Pre prihlásenie do vizážistického kurzu je potrebné ukončené stredoškolské vzdelanie. Vstupné vedomosti či znalosti z oblasti vizážistiky sa nevyžadujú.
 • Absolvovaním Vizážistického kurzu VaV získate kvalifikáciu vizážistu/vizážistky a osvedčenie s celoštátnou platnosťou. Uplatníte sa ako kvalifikovaný pracovník v salónoch krásy alebo, alebo, po splnení ďalších podmienok, si môžete v danej oblasti založiť živnosť*.
 • Rozsah kurzu je 160 vyučovacích hodín.

Čo sa v kurze naučím?

 • V priebehu kurzu absolvujete teoretickú (40 hod.) a praktickú časť (120 hod.):
 • nadobudnete základy z anatómie a fyziológie kože, s ľahkosťou diagnostikujete typ, aktuálny stav a kvalitu pleti a následne zvolíte konkrétne pracovné postupy.
 • naučíte sa technikám líčenia tváre, očí, úst, dekoltu, depilácie a farbenia obočia a rias,
 • budete vedieť dosiahnuť čo najlepšie výsledky v zmene vizáže v súlade s osobnosťou a temperamentom človeka, farbou pokožky a genetickými proporciami,
 • naučíte sa pracovať s kozmetickými prístrojmi a ošetrovacími prípravkami,
 • oboznámite sa s farebnými kombináciami, typológiou, spoznáte techniky nanášania líčidiel (make-up, očné tiene, masky, lepenie rias a pod.)
 • nadobudnete zručnosti vo vizážistických trikoch pri líčení a korekcii, budete ovládať tematické líčenia (denné, večerné, atď.)
 • súčasťou vizážistického kurzu sú aj techniky masáží tváre, krku, dekoltu, ale aj estetické úpravy pleti a vlasov.

Ako dlho kurz trvá a v akej forme kurz absolvujem?

Orientačná dĺžka kurzu je cca 6 týždňov. Trvanie kurzu závisí od formy kurzu, ktorá sa prispôsobí možnostiam odborných lektorov a účastníkov kurzu. Výučba na kurze prebieha štandardne 3-6x za týždeň (s možnosťou výučby v sobotu). O konkrétnych dňoch a časoch výučby budete včas informovaní manažérkou kurzu.

Ako prebiehajú záverečné skúšky?

Záverečná skúška pozostáva z teoretickej a praktickej časti. Teoretická časť sa skladá z testu a ústnej odpovede (z okruhov, ktoré počas kurzu preberiete). Praktická časť prebieha preukázaním vizážistických zručností prevedením na modelke.

Ako je to s učebnými materiálmi/pomôckami?

Učebné materiály, praktické pomôcky, nástroje a exkluzívne produkty potrebné v rámci kurzu sú zabezpečené v potrebnom množstve (zodpovedajúcom podmienkam akreditácie kurzu). V prípade, nadštandardných požiadaviek na materiál - intenzívnejšiemu nácviku jednotlivých praktických cvičení je možné potrebný materiál po dohode s lektorom za určený príplatok doobjednať.

Prax na kurze

V priebehu kurzu absolvujete praktickú časť v stanovenom rozsahu, v ktorej si teoretické znalosti vyskúšate priamo na dobrovoľníkoch - modelkách/modeloch. Každý účastník si zabezpečuje modelov (možno svoju budúcu klientelu) na kurz sám. So zabezpečením dobrovoľníkov pre vás pomôže aj VaV Akademy a to v pomere max. 20% VaV : 80% Študent. Zo začiatku praxe si preberanú teóriu budete skúšať sami na sebe. Čím viac modelov si zabezpečíte, tým viac praxe na kurze nadobudnete.

Čo absolvovaním kurzu získam?

 • kompletnú kvalifikáciu vizážistu/vizážistky
 • certifikát s celoštátnou platnosťou
 • možnosť zamestnať sa ako kvalifikovaný pracovník v danej oblasti v salónoch krásy alebo si, po splnení ďalších podmienok, založiť vlastnú živnosť
 • vedomosti, ktoré budete vedieť okamžite uplatniť v praxi
 • užitočné informácie, triky a tipy od profesionálnych lektorov

Ako sa na kurz prihlásiť?

Na kurz sa prihlásite tak, že vyplníte a odošlete nezáväznú online prihlášku. Po jej prijatí Vás bude telefonicky kontaktovať naša manažérka, ktorá Vám poskytne všetky podrobné informácie o kurze, rada Vám poradí, pomôže a odpovie na Vaše ďalšie otázky.

PREČO si vybrať kozmetický kurz vo VaV Akademy?

 • V rámci akreditovaného Vizažistického kurzu VaV absolvujete kvalitnú a efektívnu výučbu, vďaka ktorej nadobudnete potrebné teoretické a praktické zručnosti.
 • Spolupracujeme so skúsenými a kvalifikovanými lektormi s praxou, ktorí Vás zodpovedným a ústretovým spôsobom odborne vyškolia na prácu vizážistu a naučia Vás neustále sa zdokonaľovať a pristupovať k práci kreatívne.
 • Kurz realizujeme v nadštandardných školiacich priestoroch s kvalitným prístrojovým a materiálovým vybavením, budete pracovať s exkluzívnymi prípravkami
 • vlasovej kozmetiky.
 • Kurz absolvujete za výhodnú cenu, na ktorú si môžete uplatniť viacero zliav, na splátky bez navýšenia alebo cez projekt RE-PAS úplne zadarmo.
 • Po absolvovaní kurzu vám radi poradíme ohľadom živnostenskej skúšky a vášho budúceho podnikania v odbore.
 • V priebehu kurzu je možné absolvovať bonusové prednášky.
 • Naši absolventi majú na ďalšie kurzy vo VaV Akademy automatickú vernostnú zľavu.

*Chceli by ste po ukončení kurzu začať podnikať? Predloženie vášho osvedčenia o absolvovaní akreditovaného kurzu je základnou podmienkou. Potrebné je ešte úspešné absolvovanie živnostenskej skúšky. Vo VaV Akademy vám radi poradíme ako na to. VIAC info nájdete aj na webstránke Slovenskej živnostenskej komory TU: http://www.szk.sk/vzdelavanie-a-odborna-sposobilost/skusky-na-overenie-odbornej-sposobilosti